•

Naša škola sa nachádza v malebnom prostredí 5 km od Žiliny. Sme školou rodinného typu, ktorá sa snaží vytvárať pre žiakov zdravé a útulné prostredie.

Od 1. januára 2004 je naša škola na základe zriaďovacej listiny vydanej obcou Divinka rozpočtovou organizáciou, ktorá zlučuje základnú školu, materskú školu, školskú jedáleň a školský klub detí. Patrí ku školám rodinného typu s menším počtom žiakov v triedach, čo nám umožňuje dôslednejší individuálny prístup nielen pri vzdelávacom procese, ale aj pri rozvoji osobnosti dieťaťa, podpore spolupráce a dobrých vzťahov v triedach.

Hlavnou činnosťou školy je predškolská príprava, výchova a vzdelávanie detí vo veku 6 až 10 rokov. Vyučuje sa podľa Inovovaného ŠkVP pre primárne vzdelávanie.

Veľkosť školy
          organizovanosť školy neplnoorganizovaná ZŠ s ročníkmi 1.- 4.
          priemerný počet žiakov v triede 15
          počet ročníkov 4
          počet tried 4
          vyučovací jazyk slovenský jazyk