• Maják nádeje

• 17. 10. 2024
        • Naša škola sa aj tento rok zapojila do charitatívnej akcie Maják nádeje.

Pomáhame tým mamičkám v núdzi.

Podporte ich kúpou levanduľového srdiečka v hodnote 2€ za kus.

Ľudia ľuďom!

Za všetky mamičky v núdzi Vám vopred ďakujeme.

• 4. 10. 2024
        • Oznam - Riaditeľské voľno

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Divinka, po dohode so štatutárom obce Ing. Michalom Krškom, vyhlasuje na deň 28.10.2024 (pondelok) riaditeľské voľno z technických príčin.

Odôvodnenie:

V obci bude prerušená dodávka elektrickej energie.

Riaditeľské voľno sa týka aj materskej školy, škd a školskej jedálne pri ZŠ s MŠ Divinka.

Labudíková, r.š.

• Ponuka krúžku: Vedecké pokusy pre deti
        • Školské potreby prváka

• 10. 7. 2024
        • Vážení rodičia budúcich prváčikov.

Vaše deti- budúci prváci - budú pri nástupe do školy potrebovať :

• plniace pero
          • dve zastrúhané obyčajné ceruzky č. 2 a č. 3
          • guma
          • strúhadlo
          • pravítko rovné ( stačí krátke, aby vošlo do peračníka)
          • 20 malých výkresov A 4
          • 10 veľkých výkresov A 3
          • lepidlo na papier ( tyčinkové hrubé, nie tekuté)
          • vodové farby
          • plastelína
          • sada farebných papierov
          • okrúhly štetec hrubý
          • plochý štetec č .14  ( tenké štetce deti nepotrebujú )
          • nožnice s tupým koncom
          • igelitový obrus na lavicu na výtvarnú výchovu
          • vrecko na prezuvky
          • prezuvky ( pevná obuv s bielou podrážkou, nie šľapky)
          • vrecko na telocvičný úbor - ( tričko, tepláková súprava, cvičky, ponožky a tenisky v prípade telesnej vonku)
          • malý uterák
          • toaletný papier - 4 kotúče
          • kuchynské utierky - 4 kotúče
          • papierové vreckovky

Ostatné pomôcky zabezpečí škola ( učebnice, písanky, pastelky).

VŠETKY veci a pomôcky deťom podpíšte, aby si ich poznali a nedochádzalo k zamieňaniu a k následným nedorozumeniam.

• Zmeny v ospravedlňovaní neprítomnosti žiakov.

• 7. 6. 2024
        • Od 1.6. 2024 nastala zmena v ospravedlňovaní neprítomnosti žiakov v škole.

Nová právna úprava stanovuje ospravedlnenie neprítomnosti žiaka na vyučovaní nasledovne:

Neprítomnosť dieťaťa alebo neplnoletého žiaka ospravedlňuje škola na základe žiadosti jeho zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia :

- Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá najviac 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní a súhrnne počas mesiaca najviac 10 vyučovacích dní, neprítomnosť sa ospravedlňuje bez predloženia potvrdenia od lekára. Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá viac ako 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní alebo súhrnne počas mesiaca viac ako 10 vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie potvrdenia od lekára.

- Ak neprítomnosť dieťaťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie, z dôvodu ochorenia trvá najviac 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní a súhrnne počas mesiaca najviac 14 vyučovacích dní, neprítomnosť sa ospravedlňuje bez predloženia potvrdenia od lekára. Ak neprítomnosť dieťaťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie, z dôvodu ochorenia trvá viac ako 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní alebo súhrnne počas mesiaca viac ako 14 vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie potvrdenia od lekára.

Vo výnimočných a osobitne odôvodnených prípadoch škola môže vyžadovať lekárske potvrdenie o chorobe alebo iný doklad potvrdzujúci odôvodnenosť neprítomnosti, najmä pri opakovanej neprítomnosti; to platí aj ak ide o ospravedlňovanie podľa odseku 11 alebo odseku 12.

Podľa § 37

(1 Priestupku sa dopustí zákonný zástupca dieťaťa, ktorý

a) ohrozuje jeho výchovu a vzdelávanie,

b) zanedbáva starostlivosť o povinnú školskú dochádzku dieťaťa, najmä ak dieťa neprihlási na povinnú školskú dochádzku alebo dieťa neospravedlnene vynechá viac ako 15 vyučovacích hodín v mesiaci alebo viac ako 60 vyučovacích hodín v príslušnom školskom roku alebo

c) zanedbáva starostlivosť o povinné predprimárne vzdelávanie dieťaťa, najmä ak dieťa neprihlási na plnenie povinného predprimárneho vzdelávania alebo ak dieťa, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, neospravedlnene vynechá viac ako päť dní v mesiaci.

(3) Za priestupok podľa odseku 1 sa uloží pokuta od 30 eur do 331,50 eur, a to aj opakovane.

Priestupky podľa tohto zákona prejednáva obec.

• Zbery v školskom roku 2023/2024

• 13. 10. 2017
          • Zber starého papiera: prosíme rodičov, aby papier pevne viazali do balíkov, nie do igelitových tašiek
          • Zber drobného elektroodpadu a batérií

• Potvrdenie o návšteve školy

• 6. 2. 2021
        • Ak potrebujete potvrdenie o návšteve školy, môžete využiť elektronické potvrdenia o návšteve školy.

Tieto potvrdenia sú praktické. Rodič si potvrdenie kedykoľvek sám vytlačí.

Elektronické potvrdenia sú bezpečné.Obsahujú QR kód, pomocou ktorého si ľubovoľná inštitúcia vie overiť platnosť potvrdenia. Stačí, ak zoskenuje QR kód z potvrdenia a stránka potvrdenie.sk potvrdí jeho pravosť.

Viac informácií o tom, ako to funguje nájdete tu :